Birol Topaloglu

Aşağa gitmek

Birol Topaloglu

Mesaj tarafından bariscan Bir Salı Mayıs 20, 2008 6:02 pm

Birol Topaloglu
Ülke : Türkiye
Dogum tarihi: : 1965
Sehir: : PazarYer Aldığı Diğer Bazı Etkinlik ve Projeler:

Cumhuriyetin 75. Yılı kutlamaları kapsamında Dolmabahçe Sarayı ve Aspendos Antik Tiyatrosu’ndaki konserlerde yer aldı. Laz Kadınlar Korosu eşliğinde seslendirdiği Heyamo şarkısı ile, ilk kez bir devlet organizasyonunda Lazca şarkı yer almış oldu.
1999 yılının başında Avrupa turnesine çıktı. (Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, İngiltere)
2000 yılı Şubat ayında Fransa’da Hitit Müzik Organizasyon tarafından düzenlenen ‘Türkiye Müzik Günleri’ kapsamında, Paris (Cite de la Music), Lyon ve St.Cloud gibi yerlerde konserler verdi.

2001 senesinde A.B.D’de 7/8 Music Production, Kutay Derin Kugay’ın öncülüğünde bir turne yaptı. New York (World Music Instıtute, San Fransisco Skirball Cultural Center –Laz Music Ensemble U.S. Premiere), Bloomington (The ECHO World Music Institute-Workshop), California (Laz Ensemble to Perform in Berkeley), Indiana Unıversity , Chicago, Los Angeles’ta çeşitli konser, workshop ve radyo programı etkinliklerinde yer aldı.
2002 European Forum of Worldwide Music Festivals – XIII Cantigas do Maio adlı uluslararası geleneksel müzik festivaline Laz Müziğini temsil için özel davetli olarak konser verdi. (Portekiz-Lisbon)
Hollanda’da Stichting Kulsan'ın organize ettiği, 10 ayrı şehirdeki turnede Ardeşenliler Derneği Horon Grubu eşlik etmiştir.
14 Ekim 2003 9.Uluslararası Eskişehir Festivali kapsamında horon grubu eşliğinde konser verdi.
2003 Fransa’da Broton bölgesinde Les Traversees TATIHOU – Musiques du Large’ye katıldı.
2004 0cak ayında Kanada Montreal’de Horon ve Laz Müziği Konulu bir atölye çalışması yaptı.
21-24 Nisan 2004 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan; World Müzik alanında dünyanın en büyük uluslararası festival, konferans ve fuar etkinliği olan Strictly Mundial 'in dördüncüsü kapsamında bir sahne şovu hazırladı. Laz kültürünün genel detaylarıyla sahnelenmesine yönelik bu şov; festivalin iptal olması sonucu sahnelenmedi. Belgesel olarak hazırlanıp, arşivlendi.
2005 yılında emektar tulum yapımcısı ve icracısı Şükrü Parlak’ın Colchis Müzik’ten çıkan ilk horon albümü 'Ey Maşalla'nın yönetmenliğini üstlendi.
2006 yılında 6. Diyarbakır Kültür Sanat Festivali’nde destancılarla ve dengbejleri aynı sahnede buluşturdu ve destancılara eşlik etti.
2006 Mayıs ayında Avustralya’da Aborjinlerle ilgili The Dreaming Australia's International Indigenous Festival'e davetli olarak katıldı.
2006 Ağustos’unda Rize’nin farklı ilçelerinde etkinliklerle gerçekleşen 1. Yeşil Yayla Kültür, Sanat ve Çevre Festivali’nin düzenlenmesine öncülük etti.

Ayrıntılı Bilgi www.biroltopaloglu.com

bariscan
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 48
Kayıt tarihi : 19/05/08

Kullanıcı profilini gör http://pulya.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz